Урок літературного читання 4 клас

                                 І. Г. Марченко,
                                                             вчитель початкових класів
                                                                           спеціалізованої загальноосвітньої
                                                              школи І – ІІІ ступенів № 7,
                                                                             м. Світловодська
Урок  літературного   читання
4 клас
Тема. Міфи – дитинство світу. Введення у новий розділ. Єгипетські міфи «Створення  світу».
Мета. Дати уявлення про міфи, причини їх появи, ознайомити із міфами Стародавнього Єгипту, виробляти навички виразного читання, відпрацювати навички роботи з текстом, визначати головну думку прочитаного, відбирати потрібну інформацію, розвивати творчу уяву, зв’язне мовлення, виховувати повагу до історичної спадщини, любов до навчання.
Обладнання. Презентація до уроку, картки для роботи в парах, діаграми Вена для роботи в групах та індивідуальної роботи.
Методичні прийоми: читання із зупинками («кероване читання»), багаторівневе опитування, орфоепічна та лексична розминка, графічний організатор – діаграма Вена.  
Форми роботи: фронтальне та індивідуальне опитування, робота в парах, групова робота.
Хід уроку

Тести для визначення готовності дитини до школи



 За нормами вікової психології готовність дитини до школи формується між шостим і сьомим роком життя. Але в кожного – індивідуальний темп розвитку. Тому рішення про те, чи стане дитина в цьому році стати першокласником, батькам варто приймати разом зі спеціалістами – педагогами та психологами,– орієнтуючись, у першу чергу, на особливості розвитку малюка.
Пропонуємо тести, що їх найчастіше використовують шкільні психологи для перевірки ступеня готовності дітей до школи. Зауважте, що ці завдання дають лише загальну картину розвитку дитини. За більш повною інформацією звертайтеся до спеціалістів.
Приготуйте аркуші чистого білого паперу без ліній і клітинок. Під час виконання дитиною всіх трьох завдань зверніть увагу на те, якою рукою вона працює; чи крутиться на місці; чи губить олівець і шукає його довго під столом; почала малювати в тому місці, де ви їй показали чи просто обводить контур зразка; чи бажає переконатися, що малює добре. Це дасть можливість зрозуміти, які труднощі вас і її чекають з початком навчання.

Подяка батькам (зразок)

Подяка батькам


ШАНОВНІ ________________ та _______________!

Я хочу скористатися випадком особисто привітати Вас
з успіхом Вашої дочки ________ протягом першого семестру в школі _______. Тримати середній бал на рівні 10,75 – це дуже велике досягнення, і ми розуміємо, що такі досягнення можливі лише в результаті спільних зусиль самого учня, батьків і викладацького складу. Ми також розуміємо, що Ганна змогла досягти цього завдяки Вашому заохоченню, допомозі і підтримці.

Ми знаємо, що Ви горді досягненнями _______
не менше, ніж ми, і ми сподіваємося, що вона
продовжуватиме вчитися настільки ж успішно.

І ще раз, прийміть нашу най щирішу вдячність за те, що Ви
є справжнім  ПАРТНЕРОМ В НАВЧАННІ, і разом з нами сприяєте тому, щоб всі наші діти здобували якісну освіту.



З повагою

Директор школи                                               ____________


Класний керівник                                             ____________

Пам’ятка класному керівникові з попередження правопорушень учнів


1. Відвідайте всіх учнів вдома. Звертайте увагу на такі питання:
    * який склад сім’ї ( соціальне та моральне положення);
    * яке робоче місце дитини;
    * взаємостосунки дорослих і дітей;
    * що читає учень, чим захоплюється;
    * його друзі, загальні інтереси;
    * яку роль у вихованні дитини( особливо сина) відіграє батько.

Циклограма роботи класного керівника

Щоденно:

• з'ясування причин відсутності учнів на заняттях, фіксація пропусків у класному журналі;
• бесіди з учнями, що запізнюються на уроки;
• організація чергування по класу;
• індивідуальна робота з учнями;
• контроль зовнішнього вигляду учнів;
• організація харчування.

Щотижня:
• проведення годин класного керівника;
• перевірка щоденників;
• проведення заходів у класі за планом роботи;
• робота з активом класу, організація діяльності органів учнівського самоврядування;
• контроль за виконанням доручень;
• організація прибирання закріпленої території пришкільної ділянки;
• робота з батьками;
• робота з вчителями, що працюють у класі;
• зустріч зі шкільним лікарем (медсестрою) за довідками про хвороби учнів.

Посадові обов’язки класного керівника

Організовує:
§     роботу по формуванню колективу класу;
§     створення сприятливих умов для індивідуального розвитку і формування особистості учнів;
§     життя колективу класу відповідно до вікових особливостей та інтересів учнів і вимог суспільства;
§     пропаганду здорового способу життя; проводить фізкультурно-масові, спортивні та інші заходи, які сприяють зміцненню здоров’я учнів у класі;
§     допомогу учням у навчальній діяльності, з’ясовує причини успішності, забезпечує їх усунення;
§     вивчення учнями правил охорони праці, правил вуличного руху, поведінки в побуті, на воді тощо;
§     умови для розвитку обдарованих дітей, вивчає особистість кожного учня в класі, його нахили, інтереси;
§     учнів на проведення робочих загальношкільних лінійок;
§     харчування учнів у шкільній їдальні;
§     чергування учнів класу по школі та у шкільній їдальні згідно графіка;

Готуємось до контрольної роботи з математики 3 клас


Міні-проект 2 клас

Звернення до дитини

Які звернення дитина краще чує

Досить часто конфлікти з дитиною виникають тоді, коли дитина не чує батьківських прохань чи вказівок. Це може бути пов'язане з проблемою відносин між вами і дитиною. Наприклад, коли спілкування в основному зводиться до вимог і вказівок. Тоді дитина протестує проти цього і виявляє упертість. Чи, навпаки, коли батьки потурають дитині, не привчають її до того, що в неї є якісь обов'язки.
У той же час, важлива і форма, у якій ми просимо дитину щось зробити.

Любов до читання

Як привити любов до читання

Книги - унікальний винахід людини, спосіб зберегти і примножити знання. Невичерпне джерело інформації, мудрий учитель і вірний друг. Чи не тому в кожній родині з появою дітей виникає цілком природне запитання - як їм привити любов до читання?
Одного разу один великий римський історик і письменник сказав: «Жодного дня без рядка», а я б додав ще так: «І ні дня без читання книжки!» Саме так склалося в моєму власному житті - читання книг стало невід'ємною частиною мого життєвого часу. І, як людина, яка багато читає, хочу поділитися досвідом і дати кілька порад, здатних допомогти і вам прищепити любов до читання у ваших дітей.

Як виконувати домашні завдання

Як навчити дитину успішно виконувати домашнє завдання

Перший етап . Ви якомога більше завдань виконуєте разом із дитиною. Прагнете зрозуміти, яких знань, навичок їй бракує, з'ясувати, чи немає у неї неправильних способів виконання, звичок у роботі. Допомагаєте позбутися недоліків і неправильних способів дії.

Другий етап. Частину роботи дитина виконує сама. Але ви повинні бути переконані, що з цією частиною роботи вона впорається. Швидше за все, спочатку це буде дуже невелика частина, але дитині необхідне відчуття успіху. Оцініть із нею результат. Після кожної самостійно й успішно виконаної частини ставте який-небудь значок, наприклад знак оклику або задоволений смайлик. Через якийсь час ви разом із дитиною переконаєтеся, що правильно зроблена частина збільшується щодня. У разі невдачі спокійно розберіться, що є перешкодою. Навчіть дитину звертатися по допомогу у разі виникненняконкретних питань. Основним на цьому етапі має бути усвідомлення дитиною, що вона може працювати самостійно і впоратися зі своїми труднощами.

Шкільні конфлікти

Шкільні конфлікти: позиція батьків
Кожен з батьків колись був дитиною і ходив у школу, тому батьки не з чуток знають, що таке шкільні конфлікти. Навіть якщо дорослий, будучи дитиною, не брав участь в конфлікті активно, а тільки був спостерігачем цього конфлікту, все одно переживання були досить великі, і впоратися з ними було непросто. Саме тому, коли батько дізнається, що у дитини в школі конфлікт, то в душі виникає буря почуттів і переживань. Іноді це страх і нерозуміння, іноді це злість і бажання всіх покарати. Як же діяти правильно, так щоб допомогти дитині, а не нашкодити?

Це цікаво знати

Розклад уроків

Використання інтерактивних методів навчання в початковій школі


УКРАЇНА
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ СВІТЛОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
СПЕЦІАЛІЗОВАНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №7
СВІТЛОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ




ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
(з досвіду роботи)




                                                                       Марченко Ірина Геннадіївна
                                                                   вчитель початкових класів
                                                                     СЗШ №7, м. Світловодська,
                                                          Кіровоградської  обл.
                                                          в. Приморська, б.70А,
                                                        контактні телефони:
                                           (05236)29823,
                                         0973988100




                                                       2016

Урок позакласного читання 2 клас

І. Г. Марченко,
вчитель початкових класів
СЗШ І – ІІІ ступенів № 7
Світловодської міської ради
Кіровоградської області

Урок позакласного читання
2 клас

Тема: Цікаві та повчальні історії. Василь Сухомлинський «Мені захотілося додому»
Мета:познайомити учнів із життєвим та творчим шляхом
В. О. Сухомлинського, продовжувати вдосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, учити правильно висловлювати свої думки, збагачу­вати словниковий запас учнів, виховувати лю­бов до Батьківщини.
Обладнання: портрет В. О. Сухомлинського,  презентація.
Тип уроку: комбінований.

Урок позакласного читання 2 клас

І. Г. Марченко,
вчитель початкових класів
СЗШ І – ІІІ ступенів № 7
Світловодської міської ради
Кіровоградської області

Урок позакласного читання
2 клас

Тема: Авторські казки. Анжела Бровиченко «Як заєць шубу міняв»
Мета: знайомити з авторськими казками, виробляти артикуляційні вміння,
           формувати вміння вдумливого читання, учити аналізувати вчинки
           героїв, збагачувати словник учнів, учити співпрацювати у групі,
           виховувати бажання пізнавати нове.

Обладнання: малюнки тварин, таблиці для словникової роботи, картки.

Методичні прийоми: читання із зупинками («кероване читання»), орфоепічна та лексична розминки, «мозковий штурм», передбачення за назвою та ключовими виразами тексту.

Форми роботи: фронтальне та індивідуальне опитування, робота в парах, групова робота.

Урок позакласного читання 3 клас

І. Г. Марченко,
вчитель початкових класів
СЗШ І – ІІІ ступенів № 7
Світловодської міської ради
Кіровоградської області

Урок позакласного читання
3 клас

Тема. У світі літературної казки. Юрій Ярмиш «Музична історія»
Мета:знайомити з авторськими казками, виробляти артикуляційні вміння,
           формувати вміння вдумливого читання, учити аналізувати вчинки
           героїв, збагачувати словник учнів, вдосконалювати вміння
співпрацювати у групі,  виховувати у дітей товариськість, бажання
пізнавати нове.
(Навчальний посібник з літературного читання для 3 кл. Савченко О.Я. «Я люблю читати. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2014.)
Обладнання: презентації, таблиці для словникової роботи, картки.

Методичні прийоми: читання із зупинками («кероване читання»), орфоепічна та лексична розминки, «мозковий штурм», передбачення за назвою та ключовими виразами тексту.

Форми роботи: фронтальне та індивідуальне опитування, робота в парах, групова робота.

Урок позакласного читання 2 клас

І. Г. Марченко,
Вчитель початкових класів
СЗШ І – ІІІ ступенів № 7
Світловодської міської ради
Кіровоградської області

Урок позакласного читання
2 клас
Тема. «Зимонька-зима». За казкою В.Струтинського «Чому рипить сніжок».
Мета: знайомити з авторськими казками; виробляти артикуляційні вміння; формувати вміння вдумливого  читання; учити аналізувати вчинки героїв; збагачувати словник учнів; учити співпрацювати в групі; виховувати бажання пізнавати нове.
Обладнання: малюнок зайчика і Діда Мороза, таблиця слів для словникової роботи, картки з ключовими виразами для складання казки, «ключ» до тесту.
Методичні прийоми: читання із зупинками («кероване читання»), багаторівневе опитування, «мозковий штурм», орфоепічна та лексична розминка, передбачення за назвою твору та ключовими виразами.
Форми роботи: фронтальне та індивідуальне опитування, робота в парах, групова робота.

Урок позакласного читання 3 клас

І. Г. Марченко,
Вчитель початкових класів
СЗШ І – ІІІ ступенів № 7
Світловодськоїміської ради
Кіровоградськоїобласті

Урок позакласного читання
3       клас
Тема. Прийди, весно, з радістю.
Матеріали уроку: Анатолій Костецький «Весняні дарунки»,
                                 Петро Гаєнко «Весна»,
                                 «Великоднє яєчко» (З журналу).
(Хрестоматія для позакласного читання «Веселий струмочок», 3 клас, Ранок – 2007)
Мета. Ознайомити з творами про весну, народними звичаями і
           традиціями, вчити вдумливо читати, самостійно керувати процесом
           читання та обговорювання прочитаного; розвивати вміння
           формувати різнорівневі запитання, надати учням можливість
           встановити зв’язки між відомою раніше інформацією і щойно
           одержаною, підтримувати пізнавальну активність учнів, розвивати
           критичне мислення, творчу уяву; виховувати любов до традицій
           українського народу, бажання пізнавати нове.

Обладнання: ілюстрації «Весна», «Великдень», картки для словникової роботи, картки для написання сенкану, схема діаграми Вена.

Методичні прийоми: «мозковий штурм», методика взаємних запитань, читання із застосуванням системи ПОМІЧ, діаграма Вена, складання сенкану.

Форми роботи: індивідуальна, парна, групова.

Прислів'я і приказки для дітей 6, 7 років

   В сучасній педагогіці існує окремий розділ, який називається етнопедагогіка. Він займається вивченням народного досвіду у вихованні і навчанні підростаючого покоління. Кожна культура внесла свої етнічні штрихи і традиції у розуміння цього питання. Однак жодна з них не обходиться без живого і мудрого матеріалу: це загадки, притчі, легенди, казки, прислів'я та приказки.
   Навчіть дитину пояснювати прислів'я та приказки своїми словами. Процес буде корисним, оскільки розвиває абстрактне і образне мислення. Крім того, він виявиться веселим. Ваша дитина, напевно, здивує вас своїми нестандартними варіантами умовиводів.